Ürünlerimiz

Fotografları detaylı görüntülemek için; fare imleci ile üzerine geldiginizde çıkan "+" simgesine tıklayınız.
Büyük Japon Mekanizması

Büyük Japon Mekanizması

Kod/Code: YS 01.001
Profil ve ahşap iskeletli kanepelerde kullanılan oturum fontunu kaldırmak suretiyle açılıp yatak olabilme özelliği sağlayan fonksiyonel mekanizmadır. Tekli ikili ve üçlü gibi çeşitli kanepe ebatlarında kullanılabilir. Alt kasa açıldığında iskeletin içi sandık amaçlı kullanılabilir. İskelet ve döşeme tasarımları değiştirilerek çok farklı kanepe modellerine fonksiyonellik sağlayan mekanizmadır.
Büyük Japon Mekanizması Kolsuz Tek Kademe

Büyük Japon Mekanizması Kolsuz Tek Kademe

Kod/Code: YS 01.002
Profil ve ahşap iskeletli kanepelerde sırt fontunu kaldırıp açmak suretiyle yatak olabilme özelliği sağlayan fonksiyonel mekanizmadır

Büyük Japon Mekanizması Kolsuz (3 Kademeli)

Büyük Japon Mekanizması Kolsuz (3 Kademeli)

Kod/Code: YS 01.003
Profil ve ahşap iskeletli kanepelerde sırt fontunun üç farklı açı ve kademe oturum rahatlığı ve yatak olabilme özelliği sağlayan fonksiyonel mekanizmadır.

Köşe Mekanizması

Köşe Mekanizması

Kod/Code: YS 01.004
Profil ve ahşap iskeletli kanepelerde kanepenin oturma fontu altındaki kasanın çekilip kaldırılması suretiyle yarı dairesel bir hareket açısıyla yatak olabilme özelliği sağlayan fonksiyonel mekanizmadır
Sırt Mekanizması (2 Kademeli, Kolsuz)

Sırt Mekanizması (2 Kademeli, Kolsuz)

Kod/Code: YS 01.005
Profil ve ahşap iskeletli kanepelerde sırt fontunun iki farklı açı ve kademede oturum rahatlığı ve yatak olabilme özelliği sağlayan fonksiyonel mekanizmadırBüyük Sandık Mekanizması ve Yayı

Büyük Sandık Mekanizması ve Yayı

Kod/Code: YS 01.006 - YS 01.006-01
Geniş hacimli bazaların ve kanepelerin oturma fontunun yay yardımıyla 45° açılması sağlayan fonksiyonel mekanizmadır. İskeletin iç kısmının sandık amaçlı kullanımına olanak verir.


Küçük Sandık Mekanizması ve Yayı

Küçük Sandık Mekanizması ve Yayı

Kod/Code: YS 01.007 - YS 01.007-01
Kanepe köşe uzantılarının ve puflarının 45° açıyla yay takvileli açılımını sağlayan fonksiyonel mekanizmadır. İskeletin iç kısmının sandık amaçlı kullanımına olanak verir.


Amortisörlü Baza Mekanizması ve Baza Amortisörü

Amortisörlü Baza Mekanizması ve Baza Amortisörü

Kod/Code: YS 01.008 - YS 01.009
Baza sistemli yataklarda kullanılan gazlı amortisör yardımıyla bazanın 40° açılmasını sağlayan fonksiyonel mekanizmadır. İhtiyaca göre bazanın enine boyuna açılmasını sağlar. Farklı ölçü ve ebattaki baza ve yataklar için 300 Nw. Lla 1200 Nw. Arasında gazlı amortisör kullanılır
EKS Mekanizması

EKS Mekanizması

Kod/Code: YS 01.010
Modern tasarımlı kanepelerde sırt fontuna yukarıdan basmak suretiyle relaks konuma yatay olabilme özelliği sağlayan fonksiyonel mekanizmadır.


Meltem Mekanizmas

Meltem Mekanizmas

Kod/Code: YS 01.011
Modern tasarımlı kanepelerde sırt fontuna 2 ayrı açıda pozisyon veren aynı zamanda yatak olabilme özelliğine sahip fonksiyonel mekanizmadır. Tekli, ikili ve üçlü gibi çeşitli kanepe ebatlarında kullanılabilir. Alt kasa açıldığında iskeletin içi sandık amaçlı kullanılabilir.
Katlama Mekanizması Dolu ve Boş

Katlama Mekanizması Dolu ve Boş

Kod/Code: YS 01.012 - YS 01.013
Modern tasarımlı kanepelerde kanepe kollarının 3 farklı açıda katlanarak ergonomik uzanma ve yatama özelliği sağlayan mekanizmadır


Ray Kızağı Mekanizması

Ray Kızağı Mekanizması

Kod/Code: YS 01.014
Profil ve ahşap iskeletli kanepelerde oturma fontu altındaki kasanın çekmece şeklinde çekilerek çıkmasını sağlayan fonksiyonel mekanizmasıdır.


Kol Kavrama Kızağı 12-15-19 cm

Kol Kavrama Kızağı 12-15-19 cm

Kod/Code: YS 01.015
Kol kavrama kızakları, yatak başlıklarının pratik olarak kızak geçme yöntemi ile sökülüp takılmasını sağlayan bağlantı kızağıdır


Kelepçe Sacı

Kelepçe Sacı

Kod/Code: YS 01.018
Köşe koltuk takımlarında köşelerin birbirine bağlanmasını sağlayan bağlantı kelepçesidir.Metal Birleştirici

Metal Birleştirici

Kod/Code: YS 01.019
Köşe koltuk takımlarında köşelerin birbirine bağlanmasını sağlayan bağlantı kelepçesidir.Sırt Çekme Mekanizması

Sırt Çekme Mekanizması

Kod/Code: YS 01.020
Koltukların sırt fontunu ileri ve geri hareket ettirerek oturma ve dinlenme pozisyonları sağlayan mekanizmadır. Yaklaşık 22cm kadar sırt fontuna hareket sağlar.Not : Mekanizmanın dikey pozisyonundan 11cm ileriye ve geriye hareket ettirir
Küçük Sehpa Mekanizması

Küçük Sehpa Mekanizması

Kod/Code: YS 01.021
Sehpaların üst kısmının öne ve yukarı doğru hareket ettirilerek servis sehpası olarak kullanılmasını sağlar. Tasarıma göre tekli, ikili veya üçlü şekilde açılabilecek sehpaların yapılmasına olanak verir. Sehpanın iç kısmı sandık olarak kullanılabilir.

Büyük Sehpa Mekanizması

Büyük Sehpa Mekanizması

Kod/Code: YS 01.022
Sehpaların (80*80 veya 90*90)cm ölçülerinde yemek masası olarak kullanılmasını sağlar. Üst kapağın yukarı doğru çekilmesi ile mekanizma açılır ve üst kapak menteşeli kısmından, içeriden otomatik olarak açılan küçük kapağın üstüne yatırılır. 160*80 veya 180*90 cm ölçülerinde yemek masası haline dönüşür.
Süper Büyük Japon Mekanizması (Midi, Mega, Yeni Mega)

Süper Büyük Japon Mekanizması (Midi, Mega, Yeni Mega)

Kod/Code: YS 01.023
Profi l ve ahşap iskeletli kanepelerde kullanılan oturma pozisyonundan sandık ve yatak haline dönüşümünü sağlayan mekanizmadır. Kanepe sandık ve yatak haline geçerken duvarla arasındaki mesafeyi açmak ve öne doğru çekilmesine gerek yoktur.
EKS Kolsuz Sırttan Basmalı

EKS Kolsuz Sırttan Basmalı

Kod/Code: YS 01.024
Kanepelerin sırt fontunun yukarıdan bastırarak oturma pozisyonundan yatak pozisyonuna getiren mekanizmadır. Sırt kısmından hareket ettirilerek oturma pozisyonuna getirlilir.


EKS Mekanizması

EKS Mekanizması

Kod/Code: YS 01.025
Kanepelerin sırt fontunun yukarıdan bastırarak oturma, dinlenme ve yatak pozisyonuna getiren mekanizmadır. Sırt kısmından hareket ettirilerek oturma pozisyonuna getirilir.


EKS Önden Çekmeli

EKS Önden Çekmeli

Kod/Code: YS 01.026
Kanepenin hem sırt fontundan bastırılarak hemde önden çekerek yatak olmasını sağlayan mekanizmadır. Yine sırttan veya önden kaldırılarak oturma pozisyonuna getirilir


Yeni Meltem Mekanizması

Yeni Meltem Mekanizması

Kod/Code: YS 01.027
Kanepelerde sırt fontuna iki ayrı açıda oturum ve yatak olabilme özelliği sağlayan mekanizmadır. Tekli, ikili ve üçlü kanepelerde kullanılabilir. Mekanizma oturma pozisyonunda sünger sıkışmasını engeller. Yatak pozisyonunda ise sünger boşluğunu kapatacak şekilde tasarlanmıştır.
Omurga Mekanizması

Omurga Mekanizması

Kod/Code: YS 01.028
Koltuklarda sırt ve kolçak kısımlarına uygulanabilen mekanizmadır. Sırt fontunda daha geniş oturma alanı sağlar. Kolçakta ise kolçağın açılarak yatak boyunu uzatıp dinlenme pozisyonunu oluşturur. Tekli, üçlü kanepelerde ve köşe takımlarında kullanılabilir.

Döner Koltuk Mekanizması

Döner Koltuk Mekanizması

Kod/Code: YS 01.029
Berjer altlarında kullanılır. 360 derece serbest dönebilir.


FricoFlex

Frico Flex

Kod/Code: 1.43.100.00.49
Mekanizm dar yapılı mobilyalarda, kademesiz olarak ayarlanan kol ve kafa kısmı mekanizması olarak kullanılabilir
VarioFlex

Vario Flex

Kod/Code: 1.41.xxx.80.23
• Kafa mekanizması
• yassı saplı, UniFix ile uyumlu

FrankoFlex

Franko Flex

Kod/Code: 1.40.xx8.xx.xx
Oturma grubu mobilyalarında kafa ve kol kısmı kademeli ayarlama mekanizması. Yaylı FrankoFlex

PowerFlex

PowerFlex

Kod/Code: 1.42.600.01.xx
Oturma grubu mobilyalarında sırt kısmı ayarlama mekanizması. PowerFlex